П`ятниця, 17.05.2024, 03:02
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна | Готуємо дома | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Форма входу
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 15
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Муровані Курилівці
Готуємо дома - Для дому та сім`ї - Каталог статей - Сайт цікавої інформації

Готуємо морозиво дома.

Давайте друзі зробимо з вами морозиво самі. Ми ж з вами справжні умільці. І хай воно, можливо,  буде не зовсім "фірмовим", але точно найсмачнішим, бо зроблено власноруч! Існує безліч рецептів його приготування. Поділюся з вами найпростішим. 6 жовтків розітріть зі склянкою цукрової пудри до білого кольору. Додайте у суміш 3 столові ложки какао, півсклянки холодного кипяченого молока, дві склянки вершків. Усе добре перемішайте. Отриману масу покладіть у формочки і поставте на кілька годин у морозилку. Коли морозиво затвердіє, вийміть формочки, опустіть їх на кілька секунд у горячу воду і викладіть на таріль. А тепер час проявити свою фантазію. Ви можете зробити будь-яке морозиво-асорті, додавши до нього що забажаєте: ягоди, шоколад, горіхи, желе, варення, фрукти, печево тощо.

І обовязкого дайте йому якусь яскраву назву, бо реклама, як відому двигун прогресу!



Шашлик. Соковиті грудки: саме піддатливе м'ясо

Курячий шашлик у томатно-часниковому соусі, який можна приготувати не тільки на пікніку, але і на холостяцьким кухні. Першим ділом напружся і приготуй соус. Для цього змішай томатну пасту з оливковою олією і гарненько розітри - щоб вийшла однорідна маса. Роздави туди пару зубчиків часнику, посип перцем і будь-якими придивився прянощами з останнього рядка в списку інгредієнтів. Все це старанно перемішати. Перед тим як знайомити з соусом курячі грудки, злегка відбий їх дерев'яним молотком і наріж тонкими скибочками. Поклади в емальовану каструлю, залий отриманим соусом і залиш на пару годин маринуватися. Поки груди нудитися нерозділеного пристрастю, відкрий банку з помідорами і виклади ті, що поціліше і без тріщин у сито - щоб стік зайвий розсіл. Перець вимий, очисть від нутрощів, наріж великими кубиками і пару хвилин відвари. Дійшли до кондиції грудки, зверни в трубочки і нанизайте на шампури разом з помідорами і солодким перцем. Посоли, поперчити і покропи оливковою олією. У такому от невитіюватому вигляді відправляй шашлики на мангал або гриль і дій по обстановці. Якщо з тим, щоб вийти на природу якось не склалося, поклади шампури на дечку і відправляй в розпечену духовку - на 15 хвилин. А мікрохвильовка з грилем впорається з ними навіть за 5 хвилин.

Інгредієнти 
Курячі грудки - 600 г 
Консервовані помідори - 500 г 
Болгарський перець - 2 шт. 
Олія оливкова - 2 столові ложки 
Томатна паста - 1 столова ложка 
Часник - 2 зубки 
Перець мелений червоний, сіль, чебрець, душиця - за смаком



Приготування піци дома.

Піца - буквально "обід для бідняків", популярна усьому світі страва італійського походження. Це відкритий пиріг з різноманітними начинками. Народилася більше 500 років тому. Для класичної піци використовується дріжджового тіста, а для начинки - сир "моццарелла" з молока буйволіц, а також помідори і яка-небудь риба. Практично піцу випікають з будь-якого тесту і для начинки використовують будь-які продукти - м'ясні, рибні, гриби, овочі, зелень, сир і т.д. Для піци можна використовувати залишилися продукти, яких не вистачає для окремого страви. Щоб піци були гарними і смачними, потрібно лише вникнути в таємниці кулінарії, продумати, яким чином і з яких наявних дому продуктів можна домогтися найкращих комбінацій. Основну увагу потрібно звернути на добрі смакові якості і соковитість піци. Продукти для неї підбираються у відповідності з часом року. Для однієї і тієї ж піци використовують декілька видів подходящих по смаку продуктів. Якщо придбати гастрономічес-кіе та кулінарні вироби або консерви, на її приготування піде зовсім небагато часу. Але якщо всі складові частини готувати самим, піца будетгораз-до свіже та соковитіше. Випікають піцу у круглій глибокій сковороді або у формі, але зручніше за все випікати її в невеликих порційних сковорідку, яких може бути кілька (за кількістю членів сім'ї).

Приготувати піцу можна двома способами: іспечь тесто, потім начинити піцу і допечь її в духовці або покласти все, що кладеться в піцу, на сире тісто. Закрита піца називається кальцоне.

Мини піца

200гр. води
25гр. дріжджів
100гр. маргарину.
сіль за смаком
2ст. ложки олії
1 яйце
2ст. ложки цукру
мука від двох з половиною стаканів і більше

Дріжджі розвести в теплій воді, добавити все решту і поставити щоб підійшло на 30хв.
Розкачати коржі, поставити на дечку, корж помастити майонезом, накласти цибулі, ковбаси, сиру, випікати в духовці.
Рецепты шашлыка, маринады для шашлыка
Рецепт шашлыка по-литовски (гинтарас)
Шашлык из говядины и телятины
720 г телятины, 200 г сала, лимон, 4 дольки чеснока, соль и перец по вкусу.
Нарезать телятину кусочками (толщина — 0, 5 см, ширина — 6 — 8, длина 10 — 12) и слегка отбить, посолить, поперчить, натереть толченым чесноком, сбрызнуть соком лимона и оставить в эмалированной посуде в холодном месте на 5 ч. Затем на куски мяса положить нарезанное маленькими кусочками сало, свернуть мясо рулетиком и скрепить деревянными шпильками, нанизать на шампуры и жарить над горящими углями до готовности, постоянно поворачивая и сбрызгивая разведенным в воде соком лимона. Можно зажарить такие рулетики и на гратаре. Подавать шашлык горячим со свежими овощами и зеленью.




Рецепт шашлыка обычный
Шашлык из баранины
1000 г баранины, 200 г репчатого лука, 30 мл 3% го уксуса, 1/2 ч. ложки сахара, соль и перец по вкусу, 50 г зеленого лука, 100 мл шашлычного соуса.
Мясо очистить от пленки и жира, нарезать кусочками по 40 — 50 г, посолить, поперчить, добавить репчатый лук, нарезанный кольцами. Все переложить в эмалированную посуду, к уксусу посыпать сахар, размешать и залить этим раствором мясо. Положить на мясо груз и мариновать в холодном месте около суток.
Когда мясо замаринуется, очистить его от лука, насадить на шампуры плотно друг к другу, примять и жарить над раскаленными углями, постоянно поворачивая, чтобы на шашлыке образовалась румяная корочка, а внутри мясо оставалось розовым. Во время жаренья шашлык постоянно сбрызгивать маринадом.
Подавать шашлык рекомендуется на подогретом блюде, полив шашлычным соусом. Отдельно — рассыпчатый рис, смешанный с подрумяненным в масле мелко нарезанным репчатым луком, а также кусочки маринованного репчатого лука.

Рецепт шашлыка по-татски (кебаб)
Шашлык из баранины
800 г баранины, 200 г репчатого лука, 40 г уксуса, 200 г помидоров, зелень, перец и соль по вкусу.
Мякоть баранины нарезать на кусочки по 30 — 40 г, сложить в эмалированную посуду, посолить, добавить перец, нашинкованный лук, уксус. Посуду накрыть и поставить в холод на 3 — 4 ч. Готовое мясо очистить от лука, нанизать на шампуры и жарить над раскаленными углями. Отдельно нанизать на шампуры лук от маринада, кружочки или половинки помидоров. Чередовать над углями шампуры с мясом и овощами, жарить до готовности мяса.
Подать шашлык на блюде, вокруг уложить лук и помидоры, поджаренные на углях, и зелень.

Рецепт шашлыка по-узбекски
Шашлык из баранины
840 г баранины, 120 г курдючного сала, 480 г репчатого лука, 40 г пшеничной муки, 6 г аниса, 12 мл винного уксуса, 6 г молотого красного перца, зелень петрушки.
Мякоть баранины нарезать кусочками по 15 — 20 г сложить в неокисляющуюся посуду, добавить нашинкованный репчатый лук, винный уксус, анис, красный перец, перемешать и, уплотнив, оставить в холодном месте на 3 — 4 ч.
Перед жаркой кусочки подготовленной таким образом баранины нанизать на металлические шпажки по 4 — 5 кусочков на одну шпажку вперемежку с кружочками сырого репчатого лука, посыпать пшеничной мукой, на конец каждой шпажки насадить по кусочку курдючного сала и жарить над раскаленными углями.
Подать сразу же после жарки на шпажках (3 шпажки на порцию). В качестве гарнира можно подать нашинкованный сырой репчатый лук и зелень петрушки.

Рецепт шашлыка по-грузински (длинный мцвади)
Шашлык из говядины и телятины
1200 г говяжьей вырезки, 50 г растительного масла, 100 г аджики, 400 г помидоров, разнообразная зелень, перец и соль по вкусу.
Говяжью вырезку очистить от пленок, нарезать полоской длиной около 30 см и толщиной 2, 5 — 3 см и целиком надеть на вертел. Чтобы вырезка во время жаренья сохранила форму и не сокращалась, привязать ее плотно к вертелу толстыми нитками. Сбрызнуть вырезку растительным маслом. Поместить вертел над углями и, вращая, обжарить до готовности, при этом постоянно смачивая холодной водой.
Сочное мясо нарезать поперек волокон с небольшим скосом на ломтики толщиной до 2 см, посолить и поперчить по вкусу, смазать острой аджикой. Подать шашлык горячим с веточками зелени и отдельно обжаренными на вертеле горячими помидорами, сняв с них кожицу.

Рецепт шашлыка из курицы
Шашлык из птицы
1000 г куриного мяса, 40 г винного уксуса, 100 г репчатого лука, 50 мл растительного масла, перец и соль по вкусу.
Тушку курицы нарубить на одинаковые кусочки по 50 — 60 г, положить в эмалированную посуду, добавить мелко нашинкованный лук, перец, соль, винный уксус и выдержать в маринаде на холоде 2 — 3 ч. Нанизать кусочки мяса на шампуры и жарить над раскаленными углями, смазывая шашлык растительным маслом и поливая оставшимся маринадом. Подать шашлык горячим на блюде. В качестве гарнира можно предложить квашеные овощи. Отдельно в соуснике подать острый соус, приготовленный из сметаны с добавлением томат пасты, аджики и чеснока.

Рецепт шашлыка из куриных желудочков
Шашлык из птицы
1000 г куриных желудочков, 100 г репчатого лука, лимон, зелень, перец и соль по вкусу.
Предварительно очищенные желудочки тщательно помыть, обсушить и сложить в эмалированную кастрюлю, посолить, поперчить, смешать с нарезанным луком и лимонным соком. Дать постоять в холодном месте 1 ч. После чего нанизать подготовленные желудочки на шампура и обжарить над раскаленными углями до готовности, часто поворачивая.
Затем сложить желудочки в кастрюлю, на дно которой до этого уложить маринованный лук, закрыть крышкой и потомить на медленном огне еще 20 — 30 мин.
Подать к столу с зеленью и свежими овощами.


Сгущенное молоко домашнего приготовления
   Вареная сгущенка  

2 л свежего молока 
0,6 кг сахара 
0,5 ч.лож. соды 
щепотка ванилина 

Положить все ингредиенты в просторную медную или алюминиевую кастрюлю, поставить на большой огонь, постоянно мешать деревянной ложкой, чтобы не пристало ко дну. 

Когда молоко поменяет цвет на светло-коричневый и начнет густеть – уменьшить огонь и продолжать варить, иногда помешивая, чтобы не пристало. 
Когда будет готово, примерно через 1,5 часа, снять с огня. 
Поставить кастрюлю с содержимым в холодную воду и продолжать мешать некоторое время – так молоко загустеет еще. 

Дать остыть и переложить в стеклянные банки, закрыть крышкой и хранить в холодильнике. 


Сгущенка "Домашняя"

•   1.5 ст. сахара
•   1.5 ст. сухого молока
•   250 мл цельного молока

Смешать сухое молоко, сахар и цельное молоко.

Поставить на водяную баню. Варить 1 час. Затем снять с огня и остудить.
 Сгущенка готова.

СГУЩЕННОЕ МОЛОКО

На приготовление сгущенки уйдет немало времени, зато Вы получите качественный продукт без добавления консервантов.

Ингредиенты
Молоко (сливки) — 1500-2000 мл
Сахар — 1000 г

Приготовление
Сахар засыпаем в таз для варки варенья, наливаем немного воды, чтобы смочить его, ставим на огонь и варим сироп. Когда он покипит минут пять, вливаем молоко. Огонь убавляем, и так томим, периодически помешивая, чтобы не пригорело. Варить сгущенку придется довольно долго, если нет времени — можно в 2-3 приема. Масса должна приобрести вид густой, вязкой смеси.


Рецепт випікання хліба дома

Рецепт  випічки хліба

 


·       7 стаканів по 200 гр. муки
·       3 стакани теплої води
·       3 чайних ложки солі
·       3 чайних ложки цукру
·       3 чайних ложки оцту
·       25 гр. дріжджів
 
Все це замісити та  розділити на дві форми і викласти в форми
Дати підійти в теплому місці.
Як тільки підійде випікати в духовці.


Секрети приготування cиру вдома

Секрети приготування сиру вдома

Для приготування плавленого сирку знадобиться 3 л молока, 1 л сметани, 5 яєць, по 1 ст. л. солі та цукру. З при­ладдя потрібні обробні дошки та камені для гніту.

Молоко потрібно закип'ятити, а сме­тану збити з яйцями так, щоб вийшла однорідна суміш. У молоко, що заки­пає, додати сіль і цукор, а коли воно закипить, тоненькою цівкою влити сметанно-яєчну суміш. Масу потрібно нагріти на слабкому вогні, при цьому помішувати її до згортання. Коли в каструлі утвориться щільний згусток, зняти її з вогню й одразу відкинути на друшляк, застелений двома шара­ми марлі. Коли сироватка частково зцідиться, сирну масу загорнути у мар­лю, зав'язати її, кінці розправити й викласти між двома чистими обробни­ми дошками, після чого придавити каменем. Коли вся сироватка витече, сир можна вважати готовим. Сироват­ку можна використовувати для замі­шування тіста на млинці. Отриманий сир довго зберігати не можна (в холо­дильнику - від двох до трьох діб).

Основні типи сирів

У домашніх умовах готують три ос­новні типи сиру: твердий, м'який і власне домашній. Крім того, існують і рецепти домашнього приготування плавлених сирів.

Твердий сир. Виготовляється на основі сиру, відокремленого від сиро­ватки, промитого й відтиснутого. От­риманий сир у відповідній кількості кладеться під прес і витримується так до появи смаку. Добре спресований і витриманий сир отримують протягом місяця. Вживати твердий сир можна одразу ж, проте він буде смачнішим, якщо витримати його довше. Чим дов­ша витримка, тим гостріший смак си­ру. Чим важчий гніт, тим щільніша структура сиру. Найкращий твердий сир утворюється з незбираного молока.

М'який сир. Виготовляється так само, як і твердий, але період витрим­ки під пресом значно коротший. Цей сир також не покривають парафіном і витримують тільки тиждень або зовсім не витримують. Зазвичай, м'який сир можна й потрібно їсти одразу після виготовлення або найближчими тиж­нями. Його не можна зберігати так довго, як твердий, через високий вміст рідини. М'які сири можна робити як із цільного, так і зі збираного молока.

Домашній сир. Це м'який сир, який виготовляється з відділеного сиру з ви­соким вмістом води, його не можна дов­го зберігати. Зазвичай, він виготов­ляється зі збираного молока, але його можна приготувати також і з незбира­ного. Цей сир найпростіший у виготов­ленні порівняно з іншими типами.


Рецепты приготовления кваса дома

Хлебный квас

На 1 кг ржаного хлеба — 8-10 л воды, стакан сахара (200 г), 25 г дрожжей, по 50 г изюма и сухой мяты.

Подсушить в духовке нарезанный ломтиками ржаной хлеб — только следите, чтобы не подгорел. Сухари положить в кастрюлю или эмалированное ведро, залить кипятком и дать постоять 3-4 ч. Затем настой процедить, положить в него дрожжи, сахар, сухую мяту, накрыть марлей и оставить для брожения при комнатной температуре на 5-6 ч. Можно добавить немного корицы или жженого сахара. Когда начнет пениться, процедить вторично и разлить в бутылки, положив в каждую по 2-4 промытых и обсушенных изюминки. Бутылки закупорить. Через 2-3 дня квас готов.

Сухарный квас

1 кг сухарей из солодового ржаного хлеба (несоленого), 600 г сахара, 50 г мяты, 20-30 г изюма.

Сухари залить 15 л крутого кипятка и настаивать в течение 4-5 часов. Настоянное прозрачное сусло осторожно слить в чистую посуду, охладить, добавить сахар, настой мяты, дрожжи и оставить для брожения.

Сброженное сусло разлить в бутылки с одной-двумя изюминками в каждой и, не закупоривая, выдержать при комнатной температуре до тех пор, пока в квасе не станут подниматься пузырьки углекислот.

Затем бутылки с квасом укупорить пробками, горлышко обвязать проволокой и уложить в ледник. Через 1-2 дня квас готов.

В квас можно добавлять мяту или строганный хрен с медом. Если же до брожения в квас добавить 1 стакан меда, ягодного или фруктового сока, он получит соответствующий привкус — медовый, малиновый, клубничный, вишневый, яблочный.

Квас яблочный с морковью


    Квас яблочный с морковью готовят следующим образом. Яблоки моют, нарезают ломтиками с семенной коробочкой и кожурой. Морковь очищают и натирают на крупной терке, после чего смешивают с яблоками. Затем всю массу заливают кипяченой водой с добавлением дрожжей и сахара. Массу перемешивают и оставляют для брожения на сутки при комнатной температуре. Затем ставят квас в холодильник на 2-3 дня, после чего напиток процеживают, а сусло используют как закваску для приготовления новой порции кваса.

Ингредиенты: 10 яблок средней величины, 3 моркови, 0,5 стакана сахара, 5 л воды, 1 столовая ложка свежих дрожжей, 1 чайная ложка сухой ромашки аптечной.


Конструктор сайтів - uCozCopyright MyCorp © 2024